دسته بندی محصولات

چگونه کیک بی عیب بپزیم؟

نویسنده مدیر 1394/09/04 0 نظر نکات شیرینی پزی,

چگونه کیک بی عیب بپزیم؟

 

   دستور آشپزی خود را قبل از شروع کار کامل بخوانید.تمام مواد اولیه را چک کنید و مطمئن باشید که نخوه پخت را کاملا متوجه شده اید. خوب است برای نتیجه بهتر تمام مواد اولیه شما به دمای اتاق رسیده باشد.

 

     مقدار مواد اولیه را یه درستی اندازه بگیرید.این جزء بایدهای اولیه کیک پزی است.یکی از دلایل رایج شکست در پخت بی عیب کیک،عدم اندازه گیری درست است.اگر شما از بهترین مواد اولیه دنیا هم استفاده کنید اما اندازه گیری درستی انجام ندهید،کیک خوبی بدست نخواهید آورد.

 

    استفاده از ابزار و ظروف خوب.تمام ظروف مورد نیاز خود را مقابل خود و روی میز کارتان بگذارید.و از پیمانه ها و قاشق های اندازه گیری استاندارد استفاده کنید.هرگز هنگام درست کردن کیک،کار دیگری انجام ندهید.هر چقدر هم که کوچک باشد باز هم ممکن است موجب اشتباه شود.بگذارید تلفن زنگ بزند!

 

    با دقت مخلوط کنید.هر نوعی از پخت کیک روش متفاوتی برای مخلوط کردن مواد دارد.به دقت دستور را دنبال کنید.موفقیت در پخت بستگی به شیوه صحیح مخلوط کردن مواد دارد.کره و شکر باید به خوبی باهم مخلوط شوند و مخلوط کرم مانندی بوجود بیاید.همچنین سفیده تخم مرغ(اگر باید سفیده و زرده از هم جدا شوند)باید به درستی زده شود تا حداکثر هوادهی در کیک بوجود بیاید.

 

    از قالبی با اندازه مناسب استفاده کنید.اندازه قالب می تواند در دما و زمان پخت کیک تاثیرگذار باشد.قالب با عمق بیشتر به خرارت بیشتر با قالب با عمق کمتر به حرارت کمتری نیاز دارد.

 

   از درجه حرارت درست استفاده کنید.هرگز هنگامی که برای پخت کیک عجله دارید،دمای فر را بیشتر نکنید.مطمئن شوید که قفسه ها به درستی در جای خود قرار گرفته اند،قبل از اینکه فر را روشن کنید.اگر در دستور پخت کیک شما نوشته است که قبل از پخت ،فر را گرم کنید،حتما این کار را انجام دهید.گرم کردن فر پانزده دقیقا قبل از پخت انجام می شود.در فر را قبل از موعد باز نکنید.

کیک زمانی پخته است که لبه های آن از قالب جدا شود(به غیر از کیک اسفنجی و کیک شیفون که به لبه های قالب می چسبند.)و یا هنگامی که بعد از فشردن روی کیک،سطخ آن با حالت ارتجاعی به بالا بر میگردد و یا هنگامی یک خلال دندان در وسط کیک فرو کنید و هنگام خارج کردن،تمیز بیرون بیاید.

کیک زمانی پخته است که دمای درون آن 205 تا 209 درجه فارنهایت باشد.

 

   نگهداری کیک.قبل از افدام برای نگه داری کیک مطمئن شوید که کیک کاملا سرد شده است.اگر روی کیک را بپوشانید قبل از اینکه سرد شود،کیک چسبنده می شود.تقریبا دو ساعت طول می کشد که کیک خنک شود.می توانید با یک کاور محکم و کیپ آن را بپوشانید و یا یک کاسه را برعکس کرده و رو ی کیک بگذارید؛تا برای چند روز تازه و مرطوب بماند.تمام کیک های حاوی مواد لبنی و چیز کیک ها و کیک هایی که وسط آن ها را پر کرده اید و یا روکش دارن،باید در یخچال نگهداری شوند.

 

طعم برتر

منبع: http://whatscookingamerica.net/SuccessfulCake.htm

برچسب ها: کیک بی عیب

نظر خود را بیان کنید

Real Time Web Analytics